Оголошено конкурс на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених
З метою підтримки молодих вчених наукових установ, організацій і закладів вищої освіти Кабінет Міністрів України засновано 320 щомісячних стипендій для молодих вчених, які успішно проводять наукові дослідження, здійснюють актуальні науково-технічні розробки і вже досягли визнаних результатів. Стипендії призначаються за рішенням президії Комітету з Національної премії України імені Бориса Патона терміном на два роки і виплачуються стипендіатам за місцем їхньої основної роботи (навчання) додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії, різних доплат і надбавок.
На здобуття стипендій можуть висуватися наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, інші молоді вчені наукових установ, організацій, закладів вищої освіти.
Висунення осіб на здобуття стипендії здійснюють за місцем їх основної роботи (навчання) вчені (наукові, науково-технічні, технічні) ради наукових установ, організацій, закладів вищої освіти та національних галузевих академій наук (далі – Рада) за наявності письмових рекомендацій не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями і здібностями молодого вченого. Рішення про висунення приймається на засіданні Ради таємним голосуванням за умови, що за нього проголосувало не менше двох третин присутніх членів Ради.
Цьогоріч конкурс на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених відбуватиметься у Національній електронній науково-інформаційній системі (далі – Система). З детальною інформацією щодо подання документів претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління МОН (далі – ЗВО/НУ) через Систему можна ознайомитися за посиланням https://nauka.gov.ua/information/ms2024/.
Ураховуючи зазначене, кожен претендент до 16 вересня 2024 року подає самостійно із використанням Системи електронні копії таких документів:
1. Супровідний лист.
2. Лист-подання (на бланку ЗВО/НУ), де зазначаються наукові результати претендента, а також можливість проведення наукових досліджень. Лист-подання підписується керівником ЗВО/НУ та скріплюється печаткою.
3. Витяг з протоколу засідання Ради про висунення претендента за результатами таємного голосування, завірений підписами та скріплений печаткою.
4. Відомості про претендента, завірені відділом кадрів, де зазначається:
-прізвище, ім’я, по батькові, дата та рік народження;
-повна назва організації, де він працює (навчається);
-посада (для аспірантів та докторантів – рік навчання);
-науковий ступінь, вчене звання;
-повна домашня та службова адреси, телефони.
5. Рекомендації не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими результатами і здібностями молодого вченого.
6. Список наукових публікацій кандидата в стипендіати за останні п’ять років, підписаний автором і завірений керівником організації. Копії найважливіших /не більше 3-х/ праць за час наукової діяльності /для монографії – анотація обсягом до 2-х сторінок тексту.
7. Відомості про наукові результати претендента (за формою)
Крім того, зазначаємо, що молодим вченим, яким за результатами конкурсного відбору буде призначено стипендії необхідно подати оригінали вищезазначених документів разом з відомостями про платіжні реквізити ЗВО, НУ в Державній казначейській службі України у форматі ІВАN для перерахунку стипендій, підписані головним бухгалтером ЗВО, НУ та згодами на обробку персональних даних претендентів для МОН та Комітету відповідно до додатків до Міністерства освіти і науки України на адресу (з доставкою): кімната 209 В, бульвар Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601.
Додатки: