Оголошено конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр.
Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр.
Пріоритетні напрями:
– цифровізація та інформаційні технології;
– біотехнології та наукові дослідження в сфері охорони здоров’я;
– (цифрові) нові матеріали та технології виробництва;
– соціальні та гуманітарні науки (міждисциплінарний підхід).
Конкурс відкрито для будь-яких науково-дослідних груп українських закладів вищої освіти, наукових установ, підприємств, у статуті яких зазначається діяльність із проведення наукових досліджень та науково-дослідних груп німецьких установ.
Для участі в конкурсі потрібно подати такі документи.
1. Супровідний лист має бути на бланку установи-заявника, адресований Міністерству освіти і науки України, у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, імен та прізвищ українського та німецького наукових керівників, перелік додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження за темою проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
2. Форма заявкина участь у конкурсі. Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки є у файлі заявки.
3. Лист-підтвердження від німецького партнера-керівника проєкту має бути на бланку установи-партнера, адресованого на ім’я керівника установи-заявника у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, яка має збігатися з назвою проєкту у формі заявки, імен та прізвищ німецького та українського наукових керівників.
4. Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту. Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, у якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
5. CV українського та німецького наукових керівників проєкту. Вимоги: CV керівника з України оформлюється українською та англійською, CV керівника з Німеччини – достатньо лише англійською мовою.
6. Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати створену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету ліпше подавати після підготовки усіх зазначених документів.
У зв’язку з воєнним станом зазначені документи подаються учасником конкурсу в електронному вигляді (сканкопії оригіналів у форматі *.pdf) на електронну адресу: i_levytska@mon.gov.ua. Усі перелічені у вимогах документи надсилати одним листом із відповідною назвою листа.
Кінцевий строк подання – 22 червня 2023 року (до 17:00).
Також окремо надіслати на електронну пошту канцелярії Міністерства освіти і науки України на org@mon.gov.ua для реєстрації лише сканкопію супровідного листа установи, адресований Міністерству освіти і науки України, зазначивши, що додатки були надіслані відповідальній особі електронною поштою.
Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, зобов’язаний подати оригінали документів у паперовій формі.
Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Етапи відбору:
- перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
- передання заявок на наукову експертизу;
- проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
- ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
- відбір та затвердження на засіданні двосторонньої українсько-німецької комісії 10-12 найрейтинговіших науково-дослідних проєктів для фінансування;
- розміщення інформації про переможців конкурсу на вебсайті МОН.
Критерії оцінювання проєкту:
– наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
– можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу і підходу;
– здатність та компетентність тимчасових наукових колективів реалізувати проєкт у життя;
– досвід участі у міжнародних проєктах і перспектива розвитку міжнародного співробітництва;
– якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
– участь у проєкті молодих науковців віком до 35 років включно (як рекомендація);
– можливості практичного використання результатів проєкту.
Інтелектуальна власність:
Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають ужити необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головну увагу надаватимуть тому, аби у межах співробітництва не відбулося незапланованого передавання українських технологій іншим країнам.
Фінансування:
Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки. Фінансування виділяють на кожен рік окремо. З виконавцями укладають відповідні договори на виконання науково-дослідних робіт (після затвердження бюджету на відповідний рік). Рішення про продовження фінансування в наступному році приймають після розгляду звіту за попередній період.
Фінансова підтримка передбачає заробітну плату українських учасників науково-дослідної роботи. Крім того, договори на виконання (передання) науково-дослідних робіт між МОН та установами-виконавцями передбачають статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організацій, де виконують науково-дослідні роботи.
Візити українських та німецьких колег забезпечують за рахунок німецької сторони.
Додаткова інформація
Одна і та сама особа може бути науковим керівником тільки однієї проєктної пропозиції, що подається на конкурс.
Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні німецькі партнери подали відповідну заявку до Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини.
Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною адресою щодо подальших кроків.
Контакти
З української сторони:
Міністерство освіти і науки України
Сектор реалізації міжнародних науково-інноваційних проєктів головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Остапенко Андрій Дмитрович
тел. (+38067) 930 93 89
E-mail: ostandrii@gmail.com, a_ostapenko@mon.gov.ua
Левицька Ірина Юріївна
тел. (+38044) 287 82 35
E-mail: i_levytska@mon.gov.ua
З німецької сторони:
Mrs. Dr. Nino Chkoidze
Telephone: +49 228/38 21-22 09
E-Mail: nino.chkoidze@dlr.de
Mr. Dr. Bojan Hörnich
Telefon: +493067055 8016
E-Mail: bojan.hoernich@dlr.de
Mr. Stefan Klumpp
Telefon: +49228/38 21-14 55
E-Mail: stefan.klumpp@dlr.de
За інформацією МОН України