Національний фонд досліджень відкрив прийом заявок на другий конкурс наукових і науково-технічних проєктів – “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”, який є загальногалузевим конкурсом колективних проєктів із виконання фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розробок.
Конкурсний відбір здійснюється відповідно до Порядку конкурсного відбору та фінансування Національним фондом досліджень України проєктів із виконання наукових досліджень і розробок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1170.
Кінцевий термін подачі документів – 26 червня 2020 року (23:59 за київським часом).
Бюджет конкурсу на 2020 рік становить 150 млн гривень.
Загальний бюджет проєктів:
- із терміном виконання на 2020-2021 рр. – до 10 млн грн;
- із терміном виконання на 2020-2022 рр. – до 15 млн грн.
Тобто максимальна сума фінансування проєкту щороку – 5 млн гривень.
Подавати заявки на одержання грантової підтримки мають право колективи авторів проєкту у складі від 2 до 7 дослідників, які можуть бути працівниками однієї або декількох установ (організацій, підприємств); кількість молодих учених не може бути меншою 50 відсотків від складу колективу авторів.
Також передбачено можливість додатково залучати у проєкт до 3 асистентів із числа молодих учених і студентів. Їм не потрібно реєструватися на сайті, однак їхню участь потрібно вказати в заявці, без зазначення конкретних прізвищ.
Науковим керівником проєкту з математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних та медичних наук може бути тільки вчений, який має науковий ступінь і є автором (чи співавтором) або не менше 5 публікацій за період 2015–2020 рр., або не менше 10 публікацій за період 2010–2020 рр. у періодичних виданнях, віднесених до першого (Q1) та другого (Q2) квартилів за класифікацією Journal Citation Reports або Scimago. Кількість співавторів публікації в галузі математики, природничих, технічних наук, біологічних, аграрних та медичних наук не повинна перевищувати 15.
Науковим керівником проєкту з гуманітарних, суспільних, економічних, юридичних наук може бути тільки вчений, який відповідає одночасно таким критеріям: має науковий ступінь; має наукові публікації у фахових періодичних виданнях, індексованих у Scopus та WoS, або є автором наукової монографії (співавтором колективної монографії), виданої (або підготовленої до видання і анонсованої видавництвом) іноземною мовою за межами України, окрім країн СНД (до таких монографій зараховуються також переклади з української мови); є автором (або одним із співавторів, не більше 3-х) наукової монографії, виданої протягом останніх 5 років в Україні, яка (або) здобула нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів, (або) отримала не менше трьох позитивних рецензій, опублікованих у фахових наукових періодичних виданнях.
Одна фізична особа може бути представлена лише в 1 заявці, поданій на цей конкурс. Порушення цієї вимоги є підставою для відхилення всіх заявок, де представлений виконавець, який порушив зазначену вище вимогу.
Щоб подати проєкт, його науковий керівник і виконавці повинні попередньо зареєструватися на сайті фонду. Потім один із них має заповнити заявку онлайн і додати низку документів у pdf-форматі.
Необхідно також звернути увагу, що подача заявки відбувається виключно в електронній формі, надсилати паперові документи у фонд не потрібно. Кожен виконавець проєкту, включно з керівником, під час подачі заявки ідентифікується за допомогою електронного підпису. Отримати відповідні електронні ключі можна в деяких банках, у податковій, в сертифікованих приватних компаніях, повний список яких можна знайти за посиланням.
Із докладними умовами конкурсу, вимогами до проєктів і формами документів можна ознайомитися в офіційному оголошенні.