Стартап команди науковців ВНУ імені Лесі Українки серед 10 кращих на Science&Business – GIST Pitch Days.
Команда науковців Волинського національного університету імені Лесі Українки у складі Тетяни Сак – кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки, підприємництва та маркетингу, Назара Грабця – студента 3 курсу навчально-наукового фізико-технологічного інституту та Олександра Мартинюка – доктора педагогічних наук, професора кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій взяла участь у Science&Business – GIST Pitch Days.
Science&Business – GIST Pitch Days – захід, який проводиться з метою поєднання наукового та інноваційного потенціалу науковців, компаній, експертів, інвесторів і медіа; пошуку інноваційних ідей та рішень; розвитку наукоємних стартапів в Україні.
Учасники заходу мали змогу представляти власні стартапи, почути думки експертів та поборотись за шанс отримати фінансову підтримку на розвиток проєкту у розмірі 5000$.
Команда Університету презентувала інноваційне рішення – «RoboLabAgro» в категорії «Агротехнології та біотехнології».
RoboLabAgro – це роботизований мобільний лабораторний комплекс для відбору ґрунтів (для подальшого проведення їх аналізу у спеціалізованих лабораторіях) та моніторингу стану полів у реальному часі. Роботизовану платформу оснащено відеокамерою, а також датчиками температури, вологості та кислотності. Контроль роботи платформи здійснюється за допомогою дрона. Всі пластикові деталі комплексу видрукувані на 3D-принтері. Освоєно використання спеціалізованого програмного забезпечення для керування роботом. Можливість використання RoboLabAgro та технології тривимірного моделювання експериментально підтверджено в лабораторії автоматики та електронно-обчислювальної техніки Волинського національного університету імені Лесі Українки.
«RoboLabAgro» увійшов до 10 кращих проєктів в своїй категорії за результатами оцінювання експертами та був відібраний для участі у фіналі Sсience&Business – GIST Pitch Days.
У фіналі, 8 березня 2023 року, науковці презентували стартап під час пітчу. «RoboLabAgro» був високо оцінений експертами, як достойний уваги та комерціалізації проєкт. До основних конкурентних переваг проєкту експерти віднесли його ринкову обґрунтованість, високу цінність для розвитку технологій та нових методів ведення сільського господарства, забезпечення безпеки в умовах замінування територій.
Висловлюємо вдячність команді за ініціативу участі у заході, цінуємо вашу відданість справі і професіоналізм та бажаємо не зупинятись на досягнутому. Творчої наснаги і невичерпної енергії вам для реалізації усіх ідей, задумів та планів!
Довідково
Science&Business – GIST Pitch Days організована Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Українським фондом стартапів за підтримки ідеологічного партнера – GIST (Ініціатива «Глобальні інновації через науку та технології» – Global Innovation through Science and Technology initiative).
Науково-дослідна частина