Тиждень академічної доброчесності у Волинському національному університеті імені Лесі Українки
З 5 по 9 квітня 2021 р. у Волинському національному університеті імені Лесі Українки було проведено Тиждень академічної доброчесності. Мета дійства – пропаганда принципів академічної доброчесності, етичних норм і стандартів у процесі навчання та наукової діяльності.
Програма Тижня академічної доброчесності включала найрізноманітніші заходи загальноуніверситетського та факультетського рівнів, була розрахована на широку цільову аудиторію та охопила всіх учасників освітнього процесу.
Розпочався Тиждень з представлення професором Ларисою Засєкіною проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» – Academic IQ, який реалізується в університет за підтримки Американських рад в Україні. Професором Андрієм Бояром, учасником проектної групи Academic IQ, було проведено семінар «Змістовий модуль академічної доброчесності у дисципліні «Вступ до фаху / спеціальності»».
Жваве обговорення актуальних проблем публікаційної активності, дотримання правил цитувань та принципів академічної доброчесності відбулося у вівторок, 6 квітня, на семінарі «Основні наукометричні показники: інтерпретуємо і застосовуємо коректно». Модератором заходу була Галина Онисько – заступник директора бібліотеки з наукової роботи, а учасниками – молоді науковці університету, представники Ради молодих вчених.
7 квітня відбулася онлайн-зустріч керівництва, науково-педагогічних працівників, студентів, гарантів освітніх програм, експертів закладу вищої освіти із Сергієм Квітом – головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти й Іваном Назаровим, заступником голови НАЗЯВО. Учасники заходу мали можливість отримати від модераторів відповіді на запитання, що стосуються академічної доброчесності та акредитації освітніх програм в Університеті. Відеотрансляцію зустрічі можна переглянути на офіційній сторінці Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у фейсбуку https://fb.watch/4JsUUCZYpv/.
Досвідом реалізації академічної доброчесності в різних середовищах під час онлайн-зустрічі поділилися фахівці із Сполучених Штатів Америки, Каміла Робертс – президент Міжнародного центру академічної доброчесності та Ен Доморад – головний менеджер Американських рад.
Логічним завершенням Тижня стало обговорення Кодексу академічної доброчесності Волинського національного університету імені Лесі Українки. Модерував захід професор Андрій Бояр, який ознайомив присутніх зі структурою та змістом Кодексу та залучив присутніх до його обговорення. Було також анонсовано про наявність постійної Форми для відгуків та пропозицій якою усі стейкхолдери освітньо-наукового процесу в університеті можуть скористатися для висловлення своїх пропозицій та зауважень для вдосконалення Кодексу.
Сподіваємося, що ініціатива систематичного проведення в університеті заходів такого спрямування, а також реалізація проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» сприятимуть розвитку високої академічної культури університетської спільноти, дотриманню принципів нетерпимості до порушень академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин.
Науково-дослідна частина